Tych 10 celebrytów jest weganami
1 września 2020

Tych 10 celebrytów jest weganami

Czasami masz wrażenie, że jesteś sam, kiedy jesteś weganinem…

Rodzinne kolacje, wieczorne wyjścia z przyjaciółmi do restauracji lub szczęśliwe godziny po pracy to chwile, w których możesz czuć się pod obserwacją, gdy ludzie zadają Ci pytania dotyczące twoich zwyczajów żywieniowych. A co powiesz na takie towarzystwo? Wielu celebrytów to weganie! Swoją sławę mogą wykorzystać do rozpowszechniania wiedzy o wybranej diecie i stylu życia. Oto 10 celebrytów, którzy są weganami – kto wie, może weganizm niektórych z nich Cię zaskoczy.

BILLIE EILLISH

zdjecie

Billie Eilish dorastała w wegetariańskiej rodzinie w Highland Park w Los Angeles. W 2014 roku zdecydowała się pójść o krok dalej i przejść na weganizm. Młoda piosenkarka stworzyła nawet we współpracy z UberEats mapę podróży z przystankami w jej ulubionych wegańskich restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych. Były to między innymi ATX Food Co. w Austin, Café Gratitude w Los Angeles, Love Life Café w Miami i By Chloe. w Nowym Jorku – to na wypadek, gdybyś planował/-a podróż przez Stany ;)
www.instagram.com/billieeilish

ARNOLD SCHWARZENEGGER

zdjecie

Słynny kulturysta, aktor i polityk przeszedł na dietę w 99% wegańską. Jego lodówka jest pełna mleka migdałowego i roślinnych źródeł białka. Był mocnym głosem w walce z mitem, że sportowcy wyczynowi powinni jeść czerwone mięso, biorąc nawet udział w filmie dokumentalnym o diecie alternatywnej "The Game Changers".
www.instagram.com/schwarzenegger

MILEY CYRUS

zdjecie

Jest weganką od 2014 roku. Oprócz jedzenia wegańskiego jest zwolenniczką stylu życia wolnego od okrucieństwa, a zwłaszcza mody wolnej od okrucieństwa. Zachęca do kupowania ubrań vintage i wykonanych z innowacyjnych tkanin ekologicznych. Współpracuje też ze swoimi ulubionymi projektantami (Louis Vuitton, Saint Laurent, Vivienne Westwood, Stella McCartney), aby wymyślać szyte na miarę stroje zgodnie z jej wartościami.
www.instagram.com/mileycyrus

PETER DINKLAGE

zdjecie

Aktor Peter Dinklage był wegetarianinem przez 15 lat, zanim w 2014 roku przeszedł na weganizm. Mięso, które je w niektórych scenach "Gry o Tron", to tak naprawdę… tofu! Jako rzecznik weganizmu na dużą skalę, był także narratorem w wyprodukowanym przez PETA filmie "Face Your Food".
www.instagram.com/peterdinklage

PAMELA ANDERSON

zdjecie

Modelka i aktorka Pamela Anderson jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych aktywistek wegańskich. Przez lata pojawiała się na pierwszych stronach gazet dzięki udziałowi w różnorodnych działaniach PETA, w najbardziej pamiętnej pozuje nago pod hasłem „Wolę być naga niż nosić futro”.
www.instagram.com/pamelaanderson

BENEDICT CUMBERBATCH

zdjecie

Gwiazda brytyjskiego serialu Sherlock wspomniał o swojej diecie roślinnej w trzech różnych wywiadach podczas trasy prasowej promującej film "Avengers: Infinity War" w 2018 roku. Nie ma co do tego wątpliwości – to potwierdzony weganin!

VENUS WILLIAMS

zdjecie

Słynna gwiazda tenisa przeszła na weganizm po zdiagnozowaniu zespołu Sjögrena, choroby autoimmunologicznej. Lekarz zalecił jej surową, wegańską dietę, którą entuzjastycznie przyjęła, mając nadzieję na utrzymanie swoich wyników na korcie. Po jakimś czasie zrezygnowała z jedzenia wyłącznie surowych składników, mówiąc, że taka dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, ale nadal pozostaje na diecie roślinnej.
www.instagram.com/venuswilliams

ZAC EFRON

zdjecie

Heartthrob Zac Efron rozmawiał z Teen Vogue w 2018 na temat swojej wegańskiej diety. Według niego przejście na weganizm całkowicie zmieniło sposób funkcjonowania jego organizmu i metabolizmu żywności. Powiedział, że ma więcej energii i lepiej śpi. Ta zmiana w diecie miała również pozytywny wpływ na jego wyniki na siłowni.
www.instagram.com/zacefron

NATALIE PORTMAN

zdjecie

Natalie Portman nie jadła mięsa, odkąd skończyła 9 lat. W 2011 roku, po przeczytaniu książki Jonathana Safrana Foera "Eating Animals", została weganką. Dowód, że ta książka wywarła na nią trwały wpływ? Współprodukowała i była narratorką w jej adaptacji na dużym ekranie! To jasne, że wzięłą sobie weganizm do serca.
www.instagram.com/natalieportman

LEWIS HAMILTON

zdjecie

Mistrz świata F1 Lewis Hamilton zdecydował się na dietę wegańską ze względów środowiskowych. Mówi, że jego zdrowie nigdy nie było lepsze i że nie ma problemu z utrzymaniem masy mięśniowej nawet bez jedzenia mięsa. Jest tak zagorzałym zwolennikiem weganizmu, że zainwestował nawet w londyńską sieć wegańskich restauracji serwujących wyłącznie burgery roślinne!

Doceniamy te gwiazdy, które wykorzystują siłę swoich wpływów do zwiększania świadomości na temat diety wegańskiej i stylu życia oraz pomagają promować zalety przejścia na weganizm. Przyczyniają się do upowszechniania się stylu życia, który ostatecznie sprowadza się do bycia życzliwym człowiekiem.
www.instagram.com/lewishamilton

Płatności obsługuje:
*

Paczki dostarcza:
*

Gusta Polska sp. z o.o. sp.k.
ul. Lilpopa 67
05-840 Brwinów
NIP: 5342624249

sklep@GustaFoods.pl
+48 666 0 GUSTA
+48 666 048 782

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa