Czym właściwie jest weganizm?
7 maja 2020

Czym właściwie jest weganizm?

Termin weganizm jest na ustach wszystkich. Ale czy naprawdę znamy misję, zakres i powołanie weganizmu? Oto krótki przegląd jego znaczeń i przekonań osób, które się do niego stosują.

Ponieważ weganizm to znacznie więcej niż fajna koncepcja: to świadomy i przemyślany sposób na życie.

Weganizm – znany również jako weganizm integralny – jest rozwinięciem wegetarianizmu. Jego motyw przewodni jest jasny: jeśli tylko żyje się bez wykorzystywania zwierząt, w jakikolwiek sposób, to cała planeta zbiera tego owoce. Dlatego jako weganie nie połykamy żadnych produktów pochodzących od zwierząt i ich gospodarstw (ryby, mięso, owady, jaja, miód, nabiał itp.). A zawartość naszego talerza pozostaje równie smaczna, kolorowa i pożywna!

WEGAŃSKI STYL ŻYCIA

Ale weganizm to coś więcej niż tylko praktyka dietetyczna. To filozofia życia zakorzeniona w przekonaniach etycznych, zdrowotnych i środowiskowych. A to dyktuje każdemu weganinowi zachowania zakupowe. Krótko mówiąc: oprócz nie spożywania pokarmu pochodzenia zwierzęcego, weganie przenoszą swoje przekonania na inne dziedziny życia (moda, dekoracje, rozrywka itp.). A ponieważ krytykują wykorzystywanie i okrucieństwo wobec zwierząt, jest rzeczą oczywistą, że nie ubierają się, nie leczą ani nie otaczają się produktami pochodzącymi od zwierząt lub testowanymi na nich. Wystarczy pomyśleć o skórzanych torbach, kurtkach lub butach, futrach, wełnianych szalach, swetrach, czapkach lub jedwabnych koszulach, sukienkach, szalikach i krawatach. Odpadają również kosmetyki i leki produkowane ze składników pochodzenia zwierzęcego i testowane na zwierzętach, ale także polowania, zoo, cyrk z wykorzystaniem zwierząt, czy oceanarium.

CELEBRUJEMY ŻYCIE

Weganin odmawia znęcania się nad jakąkolwiek żywą istotą. W rzeczywistości, opierając się na empatii i współczuciu dla zwierząt, weganizm celebruje życie na ziemi we wszystkich jego formach od kilku dziesięcioleci (Towarzystwo Wegańskie zostało założone w 1944 r.). Nic dziwnego, że wielu celebrytów – którym poświęciliśmy jeden z artykułów – wybrało wegański stylu życia.

Świadomość etyczna i ekologiczna, a także chęć spożywania smacznych i zdrowych produktów, skłaniają coraz więcej osób do przejścia na weganizm. Jeśli tak jak już ponad milion Polaków którzy twierdzą, że są wegetarianami lub weganami*, chcesz rozkoszować się doskonałym, zdrowym wegańskim jedzeniem, poszukaj kiełbasek, wędlin i wegan burgerów GUSTA w sklepach spożywczych w swojej okolicy. Sprawdź nasze przepisy, aby przygotować je na tysiące pysznych sposobów.

*) Z badania przeprowadzonego dla serwisu Pyszne.pl wynika, że już 1 mln Polaków to wegetarianie i weganie, zaś aż 2 mln planuje przejść na taką dietę. Zaś 43 proc. Polaków zgodnie z badaniem IQS, nie rezygnując z mięsa całkowicie, mocno ogranicza jego spożycie.

Płatności obsługuje:
*

Paczki dostarcza:
*

Gusta Polska sp. z o.o. sp.k.
ul. Lilpopa 67
05-840 Brwinów
NIP: 5342624249

sklep@GustaFoods.pl
+48 666 0 GUSTA
+48 666 048 782

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa